Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Stoły do transportu i obróbki szkła – czym się charakteryzują?

Stoły do transportu i obróbki szkła – czym się charakteryzują?

Data dodania:
2023-01-04 12:17:26

Szkło jest powszechnie używanym materiałem, nie tylko w przemyśle i budownictwie, ale również na co dzień. Jego obróbka oraz transportowanie może wiązać się z uszkodzeniami lub porysowaniem, dlatego wymaga profesjonalnego podejścia – konieczny jest stół roboczy oraz odpowiednie narzędzia. W ten sposób możliwa jest bezpieczna praca, bez ryzyka powstania rys bądź odprysków.

Obecnie na rynku można znaleźć różnego rodzaju stoły robocze. Pojawia się więc pytanie – czym powinien się charakteryzować dobry stół do obróbki i transportu szkła?

Stoły robocze i kobyłki

Głównym kryterium podziału stołów roboczych jest ich użyteczność pod kątem danego procesu produkcji. Możemy więc wyróżnić stoły montażowe przeznaczone do okuwania szklanych elementów. Tego typu produkty przeważnie posiadają agregaty wkręcające, podajniki wkrętów bądź też pneumatyczne dociski skrzydła, które usprawniają pracę. Inną kategorię stanowią stoły uchylne, czyli umożliwiające pochylenie powierzchni roboczej pod wymaganym kątem. Dzięki temu znacznie ułatwiają proces produkcji i mogą być w łatwy sposób zespolone z linią produkcyjną. Kolejnym typem stołów roboczych są warianty obrotowe, przeznaczone do montowania uszczelek w szybach.

Odrębną kategorię stanowią stoły przeznaczone do transportu szkła. Posiadają one kółka, dzięki którym możliwe jest szybkie przemieszczenie szklanych tafli. Alternatywę dla stołów mogą stanowić kobyłki metalowe z możliwością regulowania wysokości.

Stoły i kobyłki – czym powinny się cechować?

Zarówno stoły, jak i kobyłki montażowe, powinny być dostosowane do określonego procesu produkcji. Kluczowe są także inne parametry, umożliwiające bezpieczną i sprawną pracę. Przede wszystkim konstrukcja stołu musi być stabilna, aby nie doszło do uszkodzenia szkła czy zranienia osoby pracującej. Równie ważna jest odpowiednio duża powierzchnia robocza – nie może być ona mniejsza niż wymiary poddawanej obróbce szklanej tafli.

Kobyłki oraz stoły do transportu i obróbki szkła powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, gwarantujących solidność i wytrzymałość. Dany model musi także posiadać certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo pracy. Dlatego wybierając odpowiedni stół roboczy, warto kierować się nie tylko pełnioną przez niego funkcją, ale również jakością wykonania, co przekłada się na solidność konstrukcji i zapewnienie bezpiecznych warunków. Jest to ważne zarówno ze względu na pracowników, jak i wymagających w obróbce tafli szkła poddawanych procesom produkcyjnym.

Aktualności


2024-02-15 14:01:58

W obliczu rosnącej świadomości na temat jakości powietrza w pomieszczeniach oraz wpływu nadmiernej wilgoci na zdrowie i dom, osuszacze powietrza stają się coraz ważniejszym elementem wyposażenia domowego. Wśród dostępnych na rynku rozwiązań...

Więcej

2024-02-02 14:46:50

Spawanie to niezwykle istotny proces w przemyśle, który odgrywa kluczową rolę w produkcji i montażu różnorodnych konstrukcji. W tym artykule zagłębimy się w tematykę spawania, zwracając uwagę na jego różnorodność, znaczenie oraz wpływ na no...

Więcej

2024-02-02 12:35:50

Wilgoć w budynkach jest jednym z najczęstszych problemów, z którymi borykają się właściciele domów i zarządcy nieruchomości. Problem ten nie tylko wpływa na komfort mieszkania, ale może też poważnie zagrażać strukturze budynku oraz zdrowiu ...

Więcej