Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Koszule nocne - wybierz odpowiedni materiał i popraw jakość snu

Koszule nocne - wybierz odpowiedni materiał i popraw jakość snu

Data dodania:
2022-12-15 13:22:13

Dobry sen to podstawa. Wbrew pozorom to, w czym śpimy, ma duży wpływ na nasz odpoczynek oraz samopoczucie. Dlatego tak istotny jest wybór koszuli nocnej. Eksperci rekomendują, aby najlepiej była ona wykonana z naturalnych tworzyw. Jak wybrać jakościową koszulę nocną? Który materiał może znacząco wpłynąć na jakość snu? 

Koszule nocne - wybór materiału ma znaczenie!

Koszule nocne powinny być wykonane z przewiewnych tkanin. Najlepszym wyborem będzie tkanina bawełniana, która odprowadza nadmiar wilgoci z ciała. To uniwersalny wybór, który sprawdzi się również w przypadku alergików czy osób podatnych na uczulenia. Ponadto to materiał, który bezproblemowo można prać w pralce, jest solidny i nie rozciąga się nawet podczas częstego użytkowania. 

Dobrym wyborem jest również jedwab. Ekskluzywna bielizna damska z najwyższej jakości szlachetnej tkaniny to zakup na lata. Materiał ten jest nie tylko miękki, ale również zwiewny i delikatny. Jedwab od tysięcy lat znany jest ze swoich właściwości antyalergicznych. 

Coraz częściej na rynku można spotkać piżamy, a szczególnie koszule nocne wykonane z tkaniny bambusowej. To nie tylko tkanina przyjazna środowisku naturalnemu, ale również bezpieczna dla dzieci i osób zmagających się z chorobami skóry (np. z atopowym zapaleniem skóry). Z uwagi na fakt, że bambus rośnie szybko, nie potrzebuje nawożenia pestycydami. Dzięki temu jest to materiał najbardziej ekologiczny. Ponadto odznacza się dobrymi właściwościami termicznymi, w lecie chłodząc, a w zimę ogrzewając ciało. Oprócz piżam, z bambusa produkuje się również figi damskie oraz bieliznę męską. 

Jak wybrać komfortową piżamę? Ważna jest jakość!

Koszule uszyte z poliestru lub innych sztucznych materiałów są zazwyczaj sztywne i nieoddychające. Co więcej, podczas snu mogą powodować bolesne otarcia. W ciepłe dni ciało w syntetycznej koszuli nadmiernie się poci. Zimą natomiast jest w niej chłodno. Syntetyczne materiały są sporo tańsze od naturalnych odpowiedników, jednak znacznie gorzej się w nich śpi, niezależnie od pory roku. Skóra nie oddycha, a w niektórych przypadkach powstają bolesne podrażnienia. 

Wybór piżamy zależy w dużej mierze od indywidualnych preferencji danej osoby. Warto jednak pamiętać, że to inwestycja w zdrowy i komfortowy sen, dlatego warto zdecydować się na produkty nieco droższe, jednak wykonane z jakościowych naturalnych tworzyw. Taka koszula to zakup nie tylko na jeden sezon. Stosując się do zaleceń producenta, w tym instrukcji prania, element ten będzie służył latami w niezmienionej formie. 

Aktualności


2023-02-16 15:42:20

Podczas gdy koszt towarów z Chin jest często znacznie niższy niż koszt towarów krajowych, właściciele małych firm mogą wykorzystać tę różnicę w cenie, aby zwiększyć swoje marże zysku. Poprzez znalezienie wiarygodnych dostawców w Chinach i w...

Więcej

2023-02-09 14:29:47

KRD to ogólnopolska baza informacji, dotycząca zadłużeń. Informacje te są w niej przechowywane i przetwarzane, a oprócz tego mogą być one udostępniane innym firmom. Czym zajmuje się KRD? Kto może zostać wpisany do bazy KRD? Na te i wiele in...

Więcej

2023-01-04 12:17:26

Szkło jest powszechnie używanym materiałem, nie tylko w przemyśle i budownictwie, ale również na co dzień. Jego obróbka oraz transportowanie może wiązać się z uszkodzeniami lub porysowaniem, dlatego wymaga profesjonalnego podejścia – koniec...

Więcej